Zpravodajství

3. den - Přesun do Chorvatska
17. 7. 2017 19:45
Dnes nás čekalo první balení celého tábora a přesun. Po snídani jsme začali balit celý tábor a nakládat, napoprvé nám to trvalo trochu dýl a nakonec jsme vyráželi kolem jedenácté. V autobuse máme spoustu času, tak jsme si přečetli všechny vaše vzkazy - díky, a pište dál. Cestou jsme se stavili v Zagrebu v obchodě a u něj se pak naobědvali - první oběd stylem švédská silnice (spíš parkoviště). A pak už jsme zamířili směr Plitvická jezera a abychom se naladili, pustili jsme si o nich v autobuse krátký film. Taky jsme dětem půjčili expediční kroniku, abyste si mohli přečíst i nějaké jejich dojmy z aquaparku. Ukázalo se, že někteří měli asi větší zážitek z kluků Svadbíků, než z tobogánů, víc než třetina zápisků je totiž o nich:
"Když tam byli Svadbíci, tak to bylo super."
"Se Svadbíky to bylo nej :)"
"Jsem vděčný za to, že tu jsou Svadbíci. Vojta"
"Bez nich bych tu nebyla."

Komentářů v podobném duchu je ještě spousta, některým dětem se ale v aquaparku líbily i další věci:
"Bylo to super, nejlepší byl tobogán s U-rampou. Marťa"
"Bylo to megamoc super, hlavně ten 5 metrovej můstek. Skočila jsem. A tobogán U-rampa."
"Bylo to nejlepší...Hlavně skokánky!"

Následující tři noci budeme ubytovaní v kempu Borje, máme tu krásný velký plácek téměř bokem od ostatních lidí. Už to máme zase trochu nacvičenější, takže skoro všichni dnes zvládli postavit stany sami, do konce tábora to bude určitě perfektní. Teď máme po náročném přejezdu čas se vyřádit a vyblbnout u her, zatímco dnešní kuchyň (vedoucí Lucka, Honza a Petruška s kuchařkou Ankou) vaří večeři - rizoto, na které už se nám sbíhají sliny.

Alča
Fotky
16. 7. 2017 23:50
Ptuj - aquapark a hrad
16. 7. 2017 23:02
Přímo vedle kempu v Ptuji máme aquapark, kde jsme dnes strávili velkou část dne. Protože je nás moc, tak jsme se rozdělili podle oddílových družin, abychom se stejně všichni potkali na věži s tobogány. Naštěstí jich tam bylo dost, takže jsme se zvládli všichni prostřídat. Největší úspěch sklidil tobogán U-rampa, na kterém se jezdilo ve dvojicích na nafukovacích kruzích. Postupně jsme se pak přesunuli i ke skokánkům a vyzkoušeli i ostatní bazény.
Po obědě a poledním klidu jsme se do aquaparku ještě vrátili, opět se vrhli na tobogány, ale i do bazénu s vlnami a na další atrakce. Před odchodem jsme se všichni pořádně osprchovali (taková první velká hygiena) a následovala večeře - brambory na loupačku. Před večerkou jsme se ještě vydali podívat na hrad, který byl ve tmě už krásně nasvícený. Stihli jsme si prohlédnout i nádvoří - bylo sice už zavřené, ale pán nás tam pustil na minutku kouknout, tak jsme se alespoň rychle pokochali výhledem. Cestou zpátky jsme se prošli podél řeky až do kempu a následovala večerka. A zítra nás čeká první přesun, pokračovat budeme do kempu u Plitvických jezer.

Alča
První den
15. 7. 2017 23:56
Děti spinkají ve stanech, vedoucí se poradili, co bude dál, a konečně tak je chvilka na to, napsat vám o našem prvním dni.
Ráno jsme všecko naložili, zamávali rodičům a vydali se na expedici. Naším dnešním cílem byl kemp Ptuj, kde se právě nacházíme, cestou jsme ale měli ještě zastávku v Mariboru. Tam jsme si nejprve kus města prošli společně, pak jsme se rozdělili na menší skupinky a udělali si rozchod. Všichni ale měli podobný cíl a největší dnešní bojovkou tak bylo pokusit se najít v sobotu odpoledne obchod, který by měl otevřeno a prodával balenou zmrzlinu. Všem se to povedlo, takže děti byly spokojené. No a spokojené dítě = spokojený vedoucí, takže jsme mohli vesele pokračovat dál do kempu. Tam jsme si postavili stany na vyhrazeném místě, které je pro nás veliké až až, zabydleli se a navečeřeli. Na dobrou noc jsme si jako tradičně na táboře zahráli ukolébavku. Zítra nás čeká náročný den, chystáme se do aquaparku, tak už se teď pomalu ukládají k spánku i vedoucí. Dobrou noc :)

Alča
Dorazili jsme do Ptuje
15. 7. 2017 21:09
Hlásíme úspěšný příjezd do prvního kempu - Ptuj. Stany máme postavené, děti se právě zabydlují a večeří. Brzy se ozveme s podrobnostmi.

Máte otázky k expedici? Kontaktujte nás: