Zpravodajství

Druhý den na Istrii
23. 7. 2017 23:20
Původně podle plánu jsme sice chtěli i dnešek strávit celý u moře, nakonec jsme to ale přehodnotili a dopoledne měli jiný program. Bylo dnes docela vedro, tak jsme na plácku ve stínu hráli hry s vodou a potom klasickou táborovou hru středověk. Další oblíbenou hru, vachbol, jsme museli nechat do jiného kempu. V tomto je sice velká plocha, kde bychom mohli hrát, byla ale celá na slunci a v dnešním vedru bychom asi padli. Po celý den nás tu provázela diskotéka od "sousedů" - Angus slaví padesátiny a hudba jede celý den.

Při přípravě oběda jsme si v kuchyni i zatancovali :-) Po obědě jsme se pak vydali znovu k moři, potápět se, plavat a sbírat mušle. Dnes byly i větší vlny. Večer nás čekalo šátkování nových táborníků (Janča a Matěj) a pasování na staršího táborníka (Makča). A snad poprvé tyto rituály probíhaly (téměř) na pláži při šumění moře.

Dokonce i Italové jakž takž dodržují noční klid (rozhodně je to lepší, než jsme se obávali), takže se můžeme v klidu prospat před dalším přesunem. Zítra nás navíc cestou čeká i Predjamski hrad a Postojna jama.

Alča
Fotky
23. 7. 2017 23:02
První den u moře
23. 7. 2017 23:00
Dnešní den jsme pojali víc rekreačně, abychom si po náročném týdnu odpočinuli. Dopoledne i odpoledne jsme strávili u moře, kde jsme blbli ve vodě, jak si můžete prohlídnout na fotkách i videích - hráli jsme hry, házeli se do vody a zkoušeli i nějaké zvedačky. Někteří měli brýle na potápění a půjčili je i ostatním, tak jsme si prohlédli i nějaký ten mořský život na dně pod námi. Během poledního klidu jsme se naučili bužírkovat, tak si to někteří vzali s sebou i na pláž a při odpočívání a sušení pletli. Shánění večeře bylo lehce dobrodružnější, Víťa s Ankou se pro ni vydali pěšky do vesnice. Konečně jsme si tedy mohli dopřát tortily s masem a zeleninou. Všem moc chutnalo, někteří si i dvakrát přidali. Po večeři jsme hráli deskovky, dozkušovali a hráli na kytary.
Fotky
20. 7. 2017 22:58
6.den - Přesun k moři
20. 7. 2017 21:58
Už jsme u moře a máme za sebou i první koupání!
Dnes nás čekal další přesun, tentokrát na Istrii k moři, kam se už všichni těšili. Ráno jsme si přivstali, abychom všechno sbalili dříve a natrénovali si to na následující přesun, kdy budeme spěchat, protože máme po cestě domluvené nějaké památky. Takže dnes to byla taková generálka, ve výsledku jsme odjížděli v 10, což je sice o hodinu dříve než minule, ale pořád to chceme trošku vylepšit. Cestou jsme si přečetli vzkazy od vás, pustili dva filmy a zastavili se v Rijece na procházku. A taky jsme tam měli oběd, jak řekl Jirka, "v Rijece u rijeky".
Zdá se mi, že kemp od kempu se víc a víc roztahujeme - tento kemp je sice plnější než předchozí, ale taky větší, takže i tady máme pohodlně rozmístěné stany kolem náměstíčka. No a taky na nás všichni nekoukají co jsme za blázny s tolika dětmi, podobných skupin jako my je tu totiž víc. Po zabydlení jsme se navečeřeli a když jsme to strávili, všichni nedočkaví jsme vyrazili k moři. Největší romantika při západu slunce. Vykoupali jsme se, trošku si zaplavali, mořskou vodu spláchli ve sprchách a teď se chystáme do spacáků. No a oproti minulým kempům tady nám asi zima v noci nebude. :-)

Alča

Máte otázky k expedici? Kontaktujte nás: